O granulích

Zde naleznete důležité informace o výběru granulí

Psí páníčci jsou taková různorodá skupina. Názory na výchovu i péči okolo pejsků se různí, a tak se mnohdy rozdělují na několik táborů. Dnes se budeme věnovat granulím. Proč je někteří pejskaři striktně odmítají svým zvířatům dát, zatímco jiní na ně nedají dopustit?

Úvodem je potřeba říct, že jediné správné informace najdete na samotném balení, kde výrobce musí uvádět vše dle skutečnosti. Samozřejmě bude chtít upoutat vaši pozornost velkým písmem a barevnými obrázky, vy ale budete chytřejší a najdete si to nejdůležitější, co je napsáno písmem mnohem menším - složení. Položky v něm se uvádějí sestupně podle...

Jsme zastánci názoru, že zdraví vychází z optimální výživy. Jak do našeho pohledu na věc zapadá sója?

Poslední dobou jsou trendem ve výživě psů bezobilná krmiva. Tažení proti obilovinám probíhá především na internetu. O co méně jsou příspěvky založené na prokázaných faktech, o to více bývají emocionální.

V roce 2002 zveřejnili švédští vědci studii ve které odhalili, že velké množství tepelně zpracovaných potravin obsahuje akrylamid. Akrylamid je látka o které se vědci domnívají, že je karcinogenní. Spolkový institut pro hodnocení rizikovosti (Německo) zveřejnil, že akrylamid pro člověka představuje vážné zdravotní riziko.

V posledních letech se stále častěji setkáváme s články podloženými odbornými studiemi, které bortí mýty o správném stravování lidí. Jsou to "fakta o stravování", která platila ještě před několika lety a která ještě dnes někteří pomaleji myslící "odborníci" (i z lékařských nebo vládních kruhů) kteří zaspali dobu, stále omílají.