Tři psí plemena, která bezpečně ochrání váš majetek

Patříte k lidem, kteří vlastní velký dům se zahradou? Pokud se tímto majetkem pyšníte, možná přemýšlíte nad tím, že si pořídíte svého osobního ochranáře v podobě psího čtyřnohého přítele. Kdo jiný přece umí ochránit dům než právě pejsek? Pes je navíc běžnou součástí domácností, respektive rodin. Jedná se o fantastického přítele na velkou část života a miluje ho skutečně každý. A kdo by ho snad nemiloval, ten se s ním nikdy nedostal do styku. Pojďme si říct tři psí plemena, která majetek zaručeně ochrání, ať už je majetek sebevíc velký.

Boxer jako pravý ochránce rodiny

Každý dům se zahradou potřebuje svého ochránce, a to konkrétně pejska, který zahradu ani dům nedá, i kdyby ho měli týrat či trestat. Otázkou je, jaké psí plemeno se dokáže o dům či zahradu postarat tak, aby do ní nikdo cizí nevklouzl? Jedním takovým plemenem je například boxer, který je označován za pravého ochránce rodiny. I když boxer budí na první pohled obrovský respekt, je to poměrně milý psík, kterého si zamilují především děti. Je známý svou mírumilovnou povahou a klidem, který umí zachovat v jakékoli situaci. Pro rodiny s dětmi je tak ideální, stejně tak je ideálním ochráncem vašeho majetku.

U boxerů však platí to, že jsou odrazem svého pána. Naučte ho, kdo je pánem, ale zároveň se k němu chovejte slušně a s respektem.

Z dobrmana až mrazí

Pokud bychom měli říct psí plemeno, z něhož až mrazí a kterého se všichni lupiči doslova bojí, zmínili bychom dobrmana. Jedná se o pejska, který je známý svým drsným zevnějškem. U dobrmana platí to, že každý jeho majitel mu musí co nejdříve ukázat, kdo je tady pánem, protože lehce se z něj stane divoké zvíře, které nedbá rozkazů.

Německý ovčák budí respekt

Tím nejlepším psím ochráncem majetku je jednoznačně německý ovčák, který na první pohled budí obrovský respekt. Je to však mírumilovný pejsek, který je vysoce inteligentní. Pokud se dostane do spárů zlého majitele, budí se v něm jeho přirozená agresivita, která nezaručuje nic dobrého.