Složení psích krmiv se mění - opravdu je to tak ?

Kvůli rostoucí konkurence se neustále objevují nové a nové značky - jako houby po dešti. Krmiva se mění. Obrovská konkurence na trhu s krmivy a snad i osvěta přispěla k tomu, že se mnozí výrobci snaží pozměnit skladbu ingrediencí. Někdy opravdu i k lepšímu.

Ovšem pozor, stále a stále se také setkáváme s rafinovanějšími a mazanějšími deklaracemi. Tyto mají za úkol zmást spotřebitele a překroutit fakta o skutečném obsahu. Popisy jsou provedeny takovým způsobem, že jsou vysvětlitelné mnoha způsoby. Na člověka nezasvěceného většinou působí dojmem, že kvalitních surovin je v krmivu dostatek a těch průměrných nebo nedůležitých málo. Mnohdy záleží například pouze na tom, kam procento s tou či onou ingrediencí výrobce umístí.

Výrobcům se dokonce daří přesvědčit páníčky, že starší pes nebo ten obézní už ani tak nepotřebuje tolik masa, jako spíš obiloviny nebo brambory. A světe div se, cena takových granulí není vůbec nižší, spíš naopak. A to nemluvíme vůbec o kvalitě takto složených nebo chcete-li "vylepšených" granulí.

Komerční krmiva jsou velký byznys a jen bláhový by si mohl myslet, že výrobci konečně začali myslet na blaho zvířecích miláčků a že oželí nějakou tu korunu v jejich prospěch.

Budeme rádi, když se podělíte s námi o Vaše názory.