Škrábe se váš pes? Zkuste hypoalergenní krmivo

Pejsci trpí spoustou potíží, které znáte i z lidského světa, a k těm velmi častým patří alergie. I čtyřnohé mazlíčky dokáže pěkně potrápit. Pomoc je přitom jednoduchá a stejná jako u člověka - je třeba zjistit, co potíže způsobuje, a následně se alergenu přísně vyhýbat. Velmi často bývá na vině krmivo.

Podle statistik se alergie projevuje u každého sedmého psa, což není zrovna málo. Možná i váš miláček vykazuje příznaky. Neustále se škrábe, má zarudlé ušní boltce, ekzém v okolí řitních žlázek nebo ho trápí potíže trávicího ústrojí, jako je zvracení či průjem. Pokud u něj něco takového delší dobu zaznamenáváte, nejspíš nebude na škodu vyzkoušet změnu krmiva.

Nejčastějším alergenem jsou obilniny

Mléko, obilniny, vejce, vepřové, drůbeží či rybí maso. To jsou nejčastější potraviny, které u pejsků způsobují alergické reakce. Ve většině běžných krmiv je bohužel najdete. Pokud tedy chcete svému pejskovi ulevit a navrátit mu šťastný život, existují dvě možnosti. Buď budete chystat stravu na míru, což je časově i finančně náročné, nebo začnete kupovat speciální hypoalergenní krmiva. Ta inkriminované složky vůbec neobsahují.

Hypoalergenní krmiva myslí na všechno

Pro alergické pejsky existují speciální hypoalergenní krmiva, která neobsahují obilniny ani další kritické složky. Jestliže mu vadí kuřecí, hovězí či vepřová bílkovina, zkuste granule s lososem. Pokud je alergenem pšenice, vyberte si jakékoliv, protože všechny jsou bez pšenice, soji, krve, geneticky modifikovaných složek a chemických konzervantů.

Alergický mazlíček potřebuje živiny

Sestavovat alergickému pejskovi jídelníček by bylo pro laika náročné i z toho důvodu, aby obsáhl všechny potřebné živiny. Kvalitní hypoalergenní krmivo se o tohle postará za vás. Obsahuje vysoký podíl masa a ovoce, je v něm vše, co zdravý pejsek k životu a správnému fungování potřebuje. Podporuje zdravou stavbu kostry, růst svalové hmoty, pružnost vazů, chrupavek a kloubů. Dodává pejskovi omega 3 a 6 mastné kyseliny, vápník, fosfor, magnézium, sodík, železo a vitamíny. 

Kvalitní krmivo se lisuje za studena

Při studeném lisování zůstávají zachovány přírodní biaoaktivní látky, minerály, vitamíny a stopové prvky. Granule navíc nebobtnají po navlhčení, pejska tak nenadýmají a nezpůsobují mu trávicí obtíže. Zároveň máte u takto zpracovaných granulí jistotu, že obsahují nejkvalitnější suroviny a maso, masokostní moučka by takto upravit nešla.

Cenovky se nelekejte

Spousta majitelů pejsků s alergií je zděšených, když začnou zkoumat hypoalergenní krmiva a objeví, kolik takové granule stojí. Obavy z finanční náročnosti však nejsou na místě. Kvalitní granule mají nižší krmnou dávku, takže nepřetěžují trávicí ústrojí a vydrží déle. Navíc do zdravého života vašeho pejska se vyplatí investovat.