Jak poznám, že granule pejskovi sedly?

Prvním znakem jsou pevné, tmavé výkaly odpovídajícího množství. Tím se částečně ujistíte, že krmení je dobře stravitelné. Po delší době (6-8 týdnů) se projeví další viditelné účinky - lesklá srst, dobrý stav kůže bez lupů, psychická pohoda zvířete. Pes je živý, plný energie a vypadá dobře. Pokud budete s granulemi spokojeni (především tedy pes), značku neměňte.

Kdy krmivo změnit?

V případě, že pes neprospívá (má zažívací problémy, špatnou kvalitu srsti, lupy, hodně stolice světlé barvy atd.), je na místě značku změnit. Přechod provádějte postupně po dobu cca 10 dnů. První den dejte psovi jen trochu nového krmiva (cca 20% nového a 80% původního), další dny jeho poměr postupně zvyšujte.

Pokud jste již našly "svou" značku, které psovi vyhovuje, pak není vhodné ji měnit. Naopak je lepší u ověřené značky zůstat. Každé krmivo se totiž nejefektivněji zpracovává po určité době návyku, proto střídání granulí způsobem, že každý týden dáme psovi novou příchuť, aby mu lépe chutnalo, není na místě. Může se stát, že pes po nějaké době začne granule odmítat, pak mu je zkuste ochutit například lososovým olejem nebo lžící konzervy, která je krásně provoní. Někteří psi zase odmítají jíst suché granule, ale zvlhčené je přijímají bez problémů. Zvlhčené granule také lépe respektují fyziologii psa, protože usnadňují polykání. Na tomto místě je vhodné upozornit, že krmivo obsahující probiotika by již nemělo procházet další tepelnou úpravou (přelití horkou vodou apod.), aby se příznivé mikroorganismy nezničili.