Hypoalergenní krmivo s hmyzí bílkovinou

Všimli jste si toho, že se hmyz stále častěji objevuje na talíři a dostává se stále více do povědomí? Ještě před dvěma lety bylo pro většinu z nás nemyslitelné konzumovat hmyz, ale v poslední době se zdá, že existuje boom produktů založených na hmyzu. Mnozí tento nový trend nazývají revolucí ve světě potravin a spousta společností do tohoto směru investuje nemalé prostředky.

I mnoho odborníků považuje jedlý hmyz za jeden z hlavních trendů v oblasti výživy v budoucích letech.

Organizace spojených národů rozšiřuje globální povědomí kolem tohoto ekologického a výživného zdroje bílkovin a zdá se, že produkty z hmyzu se již brzy stanou běžnou a trvalou součástí našeho potravinového systému.

Není divu, že si tohoto bohatého zdroje bílkovin začali všímat i výrobci krmiv.

Pravděpodobně jste slyšeli o Omega-3 mastných kyselinách. Věděli jste ale, že jsou nesmírně důležité pro podporu zdravé pokožky a srsti, stejně jako pro udržení vysokého stupně pohyblivosti vašeho psa? Další pozoruhodné pozitivní účinky přípravku Omega-3 zahrnují prevenci artritidy a rakoviny. A hádejte co? Hmyzí moučka je nabitá těmito mastnými kyselinami, které obvykle musí být extrahovány z lososa nebo krevet.

Je ale správně, když můj pes bude konzumovat granule s hmyzem? Je tohle přirozené? Samozřejmě, hmyz je součástí přirozené stravy domácích mazlíčků, určitě jste viděli vašeho psa sníst mouchu nebo pavouka.

Ukázalo se, že tato superpotravina je pro naše chlupaté kamarády mimořádně vhodná a pozoruhodně prospěšná pro jejich zdraví. Mimochodem, věděli jste, že hmyzí moučka má 2x tolik bílkovin než hovězí? To znamená, že jsou tato krmiva nejen nutričně naprosto vyvážená, ale i biologicky vhodná a snadněji stravitelnější, než většina jiných proteinů použitých na výrobu krmiv. To vysvětluje, proč výzkum našeho výrobního partnera ukázal, že tohle krmivo působí na alergie a intolerance psů daleko lépe, než jakákoliv jiná krmiva. A není divu. Hmyzí bílkovina není běžnou součástí krmiv. Krmivo Insect vyplňuje mezeru jako alternativa krmiv pro psy s alergií a intolerancí vůči jiným tradičním bílkovinám.