Co je to holistické krmivo?

Odpovědět se bohužel nedá jedním slovem. Avšak pokud bychom chtěli hledat ekvivalent v češtině, byla by to slova celostní nebo funkční. Holistický přístup je ve svém principu filozofickým přístup k životu. Zastává názor, že případné zdravotní problémy se nemají řešit ve chvíli, kdy vzniknou, ale má se jim předcházet. Holistické krmivo by tedy mělo svým obsahem pejska nejen kvalitně nakrmit, ale mělo by mít pozitivní vliv na celý organizmus a mělo by ho chránit. V holistických krmiv toto zajišťují z velké části bylinky, které jsou do krmiva přidávany. 

Jednoduše řečeno, holistické krmivo označuje takzvané komplexní, skvěle vyvážené krmivo. Navíc s ohledem na původ psů jako šelem.

Holistická krmiva jsou krmiva bez obilovin nebo se sníženým obsahem obilovin, což je dobře, nejednomu pejskovi způsobují obilniny velké zažívací problémy. Holistické granule jsou plné čerstvého masa, přírodních vitamínů z lesního ovoce a bylinek.

Holistická krmiva jsou špičkou na trhu, psovi poskytují opravdu to nejkvalitnější krmení. Je to sice dražší záležitost, ale jakmile holistické krmivo vyzkoušíte, pochopíte, že cena = kvalita.

Výhody krmení holistickým krmivem:

  1. Hlavní vstupní surovinou je čerstvé maso nebo masová moučka vyrobená z čerstvého masa.
  2. Krmiva neobsahují žádné konzervační látky ani zahušťovadla.
  3. Pokud krmivo obsahuje obiloviny, tak jsou uvedeny až na nižších příčkách, v ideálním případě však krmivo neobsahuje vůbec žádné obiloviny.
  4. Krmivo neobsahuje ani žádné vedlejší produkty živočišného původu jako jsou různé masové deriváty atp.
  5. Holistická krmiva jsou maximálně stravitelná, což znamená nižší denní dávku krmiva.

Holistickým krmivem tak svému pejskovi dopřejete opravdu to nejlepší krmivo, které lze koupit. Je to také krmivo vhodné pro psy s citlivějším trávením, potravinovou intolerancí, alergií a pro psy s trávícími problémy.