Články

O tom, že existují útulky pravděpodobně víte. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak jim pomoci? Zde je pár tipů jak na to:

"Sháníme fenku na krytí. Máme křížence Velkého švýcarského psa kříženého s Tibetskou dogou, výborné povahy. Sháníme podobné plemeno. Máme zájem o štěňátka." Jeden ze stovek inzerátů, skrze které hledají majitelé psů a fen možnost, jak přivést na svět další štěňata. Bez ohledu na rasu, možné dědičné onemocnění nebo genetickou výbavu.

Coronavirů obecně existuje celá řada a to jak u psů, tak u lidí. Psi mohou obecně přenášet coronavirus mezi sebou a onemocnět jím, ale jedná se o jiný druh coronaviru než Covid19 (byť také způsobuje u psů respirační obtíže). Dále existuje např. druh coronaviru, který postihuje hlavně štěňata a působí negativně na gastrointestinální trakt. Ale má...

Každá země má nějaké své národní psí plemeno, které je pro ni typické, může se pojit k historii daného státu. Slovensko má celkem čtyři národní plemena a jedno sdílí s Českou republikou, ale je jeho patronem. Jedná se o československého vlčáka, těmi dalšími jsou: slovenský kopov, slovenský čuvač a slovenský hrubosrstý stavač.

Jednou to přijde. Z vašeho pejska se stane pes senior, který bude mít specifické potřeby a nároky. Vzpomínáte si, když byl ještě štěňátko? Potřeby se mění v každém věku a je potřeba na to brát ohled. Na co se tedy máte připravit?

Letos nás pravá zima nepoctila svou návštěvou, ale místo toho si užíváme výkyvy teplot a bláto až za ušima. Klimatické podmínky jako stvořené pro různé zdravotní neduhy. Rýma, kašel a "virózy" všeho druhu se nevyhýbají ani našim domácím čtyřnohým miláčkům - psům. Jedním z nich je psincový kašel - velice rozšířený a nebezpečný problém přechodného...

V psím světě, stejně jako v tom lidském, existuje spousta mýtů, které mnozí považují za pravdy. My vám některé z těchto mýtů osvětlíme. Schválně, jestli jste jim taky věřili.

Chrup je vstupní branou do zažívacího traktu. Potrava je mělněna zuby, jazykem promíchána se slinami (první štěpení cukrů) a posunována dále do hltanu. Odtud putuje prací hladkého svalstva do jícnu a žaludku.

Nedávno běžel v televizi pořad se psím psychologem Rudolfem Desenským. To mi dalo znova impuls k zamyšlení se nad námi - lidmi.

V minulosti, před několika lety, přicházeli lidé za psím psychologem hlavně z důvodů dominantní agresivity svých miláčků. Dnes převažuje separační úzkost, říká veterinář a zvířecí psycholog MVDr. Alexandr Skácel ve svém článku o psí duši, který zveřejnil časopis Téma.