Články

V minulosti, před několika lety, přicházeli lidé za psím psychologem hlavně z důvodů dominantní agresivity svých miláčků. Dnes převažuje separační úzkost, říká veterinář a zvířecí psycholog MVDr. Alexandr Skácel ve svém článku o psí duši, který zveřejnil časopis Téma.

Podle dosavadních výzkumů je pravděpodobným předkem psa domácího (canis lupus familiaris) vlk obecný (canis lupus), konkrétně jeho dva zástupci - malý vlk indický (canis lupus pallipes) a větší vlk eurasijský (canis lupus lupus).

Pejsci trpí spoustou potíží, které znáte i z lidského světa, a k těm velmi častým patří alergie. I čtyřnohé mazlíčky dokáže pěkně potrápit. Pomoc je přitom jednoduchá a stejná jako u člověka - je třeba zjistit, co potíže způsobuje, a následně se alergenu přísně vyhýbat. Velmi často bývá na vině krmivo.

Pomoci svému psovi udržet si zdravou váhu je jedním z nejdůležitějších úkolů každého majitele. Dokonce i zdraví psi mohou mít podváhu nebo naopak nadváhu. Buďte však ve střehu, pokud by příčinou úbytku váhy mohla být nemoc nebo zranění. V takovém případě zajděte se svým psem co nejdříve k veterináři, aby tyto příčiny vyloučil. Mnoho psů získá...

Pro každého majitele psa je zcela zásadní otázka, jak dlouho bude můj věrný přítel naživu. Téměř u všech plemen byla zjištěna průměrná délka života, přičemž zatím poslední stanovení bylo provedeno u Cane Corso Italiano naší výzkumnou skupinou v ZOO Tábor.

Štěňátka zlatých retrívrů a labradorů patří k těm nejroztomilejším vůbec, jejich nevinným výrazům se těžko odolává. Mohli jsme je také vidět v hlavních rolích v několika filmech (Marley a já, Buddy...), ale jací jsou doopravdy? A víte, že existuje mnohem více plemen retrívrů? I když ve filmech jsou hlavně rodinnými mazlíčky, tak patří k loveckým...

Alergie jsou ve světě psů a jejich chovatelů stále častějším problémem. O tom, proč jsou alergie na vzestupu, se můžeme jen domnívat. Někteří vědci je berou jako genetický a dědičný problém. Další pak říkají, že vznik alergie je přímo podmíněn zvýšenému přísunu chemikálií v krmivech. Ať je to tak nebo tak, jedná se o skutečně nepříjemnou zdravotní...

Krmení je mezi pejskaři velmi diskutované téma. Stále více páníčků není spokojeno s průmyslově vyráběnými granulemi a přecházejí raději na krmení BARFem. Už mnohokrát jste tento výraz zaslechli, ale nevíte, co takový způsob stravování vašeho čtyřnohého miláčka obnáší? Čtěte dál a vše se dozvíte.