Články

Instinkty pomáhají březí fence správně zareagovat a zvládnout porod. Její majitel by měl být informován o tom, jak může pomoci, aby byla ona i její štěňata zdravá a v bezpečí.

Na zdraví psů je stále více zaměřována pozornost chovatelů a majitelů jednotlivých plemen a také kynologických organizací od klubů přes Českomoravskou kynologickou unii až po FCI. Psy trápí běžná onemocnění, trápí je ale i choroby, které zdědili po rodičích, tedy choroby dědičně podmíněné.

Stejně jako u výchovy dětí si i v případě psů začátečníci často myslí, že nepotřebují o chování psa nic vědět, a že jeho výchova přece není problém. Často jsou také přesvědčeni, že pes má na případné zlozvyky právo a mimo to je přece při nich tak roztomilý! Krásně štěká, je přece pes, a kdyby byl operní pěvkyně, zpíval by. Na...

Stejně jako lidé, i domácí mazlíčky souží různé nemoci, mezi něž patří na příklad bolest kloubů. Mazlíčci pak ztrácejí vitalitu a radost ze života. Jedním ze způsobů, jak těmto problémům předejít, je podávání kvalitní kloubní výživy Alavis.

S diabetem se v poslední době potýká stále více osob a bohužel narůstající tendenci má toto onemocnění i u psů a koček. Cukrovku řadíme mezi civilizační onemocnění, která jsou velmi zákeřná, hlavně v tom, že nebolí, ale pak zaútočí s takovou razancí, že mohou mrzačit a zabíjet. Jak před diabetem tedy chránit naše psy a kočky?

O tom, že správná výživa je základem zdraví, snad nepochybuje nikdo z nás. Totéž, co platí pro lidi, platí i pro psy. Podstatná je hlavně pro zdraví kloubů. I když pro onemocnění kloubů považujeme za základní genetickou informaci, jako majitelé psů máme možnost ovlivnit vnější faktory prostředí právě zdravou stravou.

Patříte k lidem, kteří vlastní velký dům se zahradou? Pokud se tímto majetkem pyšníte, možná přemýšlíte nad tím, že si pořídíte svého osobního ochranáře v podobě psího čtyřnohého přítele. Kdo jiný přece umí ochránit dům než právě pejsek? Pes je navíc běžnou součástí domácností, respektive rodin. Jedná se o fantastického přítele na velkou část...

Drtivá většina milovníků psů a jejich chovatelů ví, že za pořízením domácího mazlíčka stojí spoustu práce. Psi vyžadují spoustu péče, jejich výchova se dá přirovnat k výchově dětí. Každý chovatel by měl být důsledný, neboť stejně jako u člověka, tak i u psů platí pořekadlo "Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš" nebo "Starého psa novým...

Zajímalo vás někdy, proč vás pes tak často olizuje a proč někteří psi olizují častěji než jiní? Co to znamená? A proč to vlastně psi dělají?

Ano, jistě, určitě...mám ho rád, spí se mnou v posteli, chodím s ním ven na dlouhé procházky, hrajeme si spolu, když mu něco je, jdu s ním k doktorovi, když má hlad nakrmím ho.